Rádiové rušení

MKVR - Mobilní KV rušič

Mobilní střední automatizovaný dálkově řiditelný rušič jehož hlavním úkolem je detekce a rušení taktických fonických a datových radiových spojů v pásmu KV. Cílem rušiče jsou systémy spojení a systémy řízení a velení vojskům na taktickém stupni. Pseudosoučasně může být rušeno více kmitočtů a vysílací výkon může být až 1000 W. Rušič je umístěn ve speciálním kontejneru na podvozku TATRA 815 ARMAX. Napájení v polních podmínkách je řešeno pomocí přípojného vozidla EC-16 kW 3x380V s možností provádění samostatného průzkumu bez EC.

MVKVR - Mobilní VKV rušič

MVKVR je mobilní dálkově řízený rušič pracující v pásmu VKV s vysílacím výkonem až 1000 W. Úkolem provozovny je detekce a rušení taktických fonických a datových radiových spojů v pásmu VKV. Systém je vybaven anténami pro rušení, pro spojení a jednou anténou GPS. Souprava provozovny MVKVR se skládá z vozidla LAND ROVER – DEFENDER 130 TD5 se skříňovou nástavbou a z přívěsu s nabíjecím soustrojím. Činnost rušiče lze vést ze stacionárního postavení nebo za jízdy.

MUKVR - Mobilní UKV rušič

MUKVR je modulárně uspořádaný střední mobilní automatizovaný dálkově řiditelný rušič pracující v 1. a 2. leteckém pásmu. Je určen k detekci a rušení taktických fonických a datových radiových spojů v pásmu UKV (systémy spojení, řízení a velení vojskům na taktickém stupni). Vysílací výkon rušiče je 500 W a rušič je schopen rušit více kmitočtů pseudosoučasně. Zařízení je umístěno v terénním skříňovém automobilu PV3S M2, vybaveném filtroventilační jednotkou a naftovým topením.

53. Pluk | Průzkumu a elektronického boje (unofficial)
Nahoru Klik